Тверезість

Боже дай мені сил, щоб прийняти те, чого я не можу змінити;
волі, щоб змінити те, що можу;
мудрості, щоб відрізнити одне від другого.
Жити нинішнім днем,
Радіти кожній миті,
Вважати негоди дорогою до миру,
Приймати, цей грішний світ, яким той є,
А не яким хочу бачити його я.
Вірити,що Ти, Боже, виправиш усе,
Якщо я скорюсь Твоїй волі,
Щоб я був досить щасливий у цьому житті
І безмежно щасливий з Тобою навіки.

Це слова древньої молитви, яка, як на мене, правдиво відображає поняття тверезості, бо тверезість це не просто не вживати речовини, що змінюють свідомість, тверезість це сприймати  світ без спотворень, це означає бути відкритим до реальності, це розсудливе сприйняття світу, це свобода від самообману, від ілюзій.

Я довго шукав антонім до слова тверезість, і знайшов багато… але самий вірний це ідеологія.

Ідеоло́гія — організована сукупність ідей у формі політичних міфів, настанов, гасел, програмних документів партій, філософських концепцій тощо.

Ідеологія — система цінностей та установок, що виражають інтереси певних соціальних груп, класів, товариств, в яких навязуються і оцінюються відносини людей до дійсності і один до одного.

Ідеологія буває різна буває ідеологія політична, національна,  всяка  ідеологія покликана, щоб слабкій зраненій людині дати прихисток, ідеологія це костилі, які потрібні хворим, тимчасово,… але і з здорового можуть зробити каліку.

Серед людей навіть тих що не п’ють, дуже багато не тверезих, задурманених різними ідеями, традиціями, практиками, забобонами та упередженнями…

Релігія це також форма ідеології, є величезна різниця між вірою і релігією, Ісус ніс віру, фарисеї релігію, релігія розіп’яла віру. Сучасні фарисеї від релігії та ідеології розпинають віру, живучи за правилом «чим гірше тим краще».

У романі маркіза  де Сада «Жюльетта» головна героїня використовує метафору «опіум» в розмові з королем Фердинандом, критикуючи його політику по відношенню до підданих. Тут, однак, метафора «опіум» відноситься не до релігії, а до брехні, до якої вдається правляча верхівка, щоб відвернути народ від причин його тяжкого становища:

Хоча Природа благоволить до ваших підданих, вони живуть в страшній нужді. Але не через свої лінощі, а з причини вашої політики, яка тримає людей в залежності і перегороджує їм шлях до багатства; таким чином, від їх хвороб немає ліків, і політична система знаходиться не в кращому становищі, ніж цивільний уряд, бо черпає силу в власної слабкості. Ви боїтеся, Фердинанд, що люди дізнаються правду, ту правду, яку я говорю вам в обличчя, тому ви виганяєте мистецтва і таланти з свого королівства. Ви лякайтесь проникливості генія, тому заохочуєте невігластво. Ви годуєте народ опіумом, щоб, одурманений, він не відчував своїх бід, винуватцем яких є ви самі. Ось чому там, де ви царствуєте, немає закладів, які могли б дати вітчизні великих людей; знання не винагороджуються, а коли в мудрості немає ні честі, ні вигоди, ніхто не прагне до неї.

Подібно як алкоголі не може терпіти реальність так і ідеологізована особа ховається за ширмою ідеології, І подібно як залежні люди висміють тих ти, що не напивається, так само,але гірше, ідеологізовані особи зневажать людей вільних …  я не противник ідеологій (або алкоголю) я противник коли це шкодить людині чи людству.

Я сам в житті використовую релігію і ідеологію, але не дозволяю що релігія спотворювала мою реальність. Без певних ідеологічних понять жити неможливо, але ідеальне відношення між вірою та релігією має бути, як між змістом і формою, не може пляшка вартувати більше ніж той напиток, що в неї влитий, як між текстом та папером на якому він надрукований. Деякі релігійні люди часто подібні на невігласів, які в пустелі знайшли пляшку з чистою водою, виливають її і радіють такій чудовій посуді.

Відсутність панування ідеології це тверезість, … як же знайти шлях тверезості. Відповідь є в словах цієї молитви…

Ще одна важлива особливість ідеології це акцентуація на минулому чи майбутньому:  «Колись було файно»,  «все найкраще вже було»,  чи майбутнє обіцяючи комунізм, вічний рейх,  сад з гуріями чи царство Боже де ангели і арфи… Забуваючи слова Христа «ЦАРСТВО БОЖЕ всередині в вас» воно вже є тут.

Бути тверезим це жити тут і тепер, розуміти, що це ї є життя. Минуле це старі знимки та попіл, його нема … майбутнє це примара, воно ще не існує… книги долей немає… Є лише ця мить. Тут і тепер. Це ї є життя…

Цитата з фільму «мирний воїн», наставник запитує учня: «Де ти є ? тут…  Коли ти є? тепер… Хто ти ? я ця мить!!!»

Ми створені Богом для щастя …

Для людей, що живуть тут і тепер, для людей що живуть, щастя це не привілей, не приманка, не нагорода…. це форма буття.

 

Д.П.
Д
Л №5 на Сході м.Львова
із спеціальною назвою "Світло"

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
Фото-CAPTCHA
Введіть символи з малюнку.